utorok 8. februára 2011

Bubblepest 22. - 23.1.2011

Je tu nový rok a ja pokračujem vo svojom písaní o turnajoch. Tento rok znovu vyzerá zaujímavo a už teraz sa mi rysuje viac vcelku zaujímavých turnajov, čo plánujem absolvovať. Nebudem prezrádzať podrobnosti, ale rozhodol som sa, že tento rok skoro všetky turnaje absolvujem za slovenské tímy. Áno presne tak, túto sezónu nebudem hrať za nemecký Feldrenner, ale prevažne za Outsiterz, SK repre, Golden Ants a čo ja viem kto sa mi ešte pripletie pod nohy. Prvý turnaj som už absolvoval. Volal sa Bubblepest.

Turnaj, ktorý sa odohrával síce v hale, ale všetko ostatné bolo ako na turnaji vonku. To znamená, že sa hralo 7 na 7 na umelej tráve v normálnych kopačkách. Turnaj bol pre mňa veľmi zaujímavý z viacerých dôvodov.

Prvýkrát sme ako Outsiterz skúšali na turnaj osloviť aj hráčov a hráčky mimo nášho klubu a spraviť výber tých najlepších. Taktiež na tento turnaj boli vyhradené špeciálne tréningy, ktoré prebiehali ešte minulý rok v období od októbra až do Vianoc. Zaujímavosťou bolo to, že sme trénovali vonku na umelej tráve za umelého osvetlenia. Tréningy som pripravoval ja a snažil som sa ľudí stále držať v teple, takže sa možno niekomu mohli zdať omnoho akčnejšie ako inokedy, ale myslím, že splnili účel.

Prvýkrát som musel cca týždeň pred odchodom na turnaj viacerým hráčom oznámiť to, že sa nedostali do zostavy. Nebolo to nič príjemné, ale poväčšine som sa stretol s pochopením a ľudia to brali vcelku prirodzene. Pri veľa menách som fakt dosť dlho váhal, ale teraz si myslím že sa nám podarilo zložiť tím najlepšie, ako sa v danej chvíli dalo.

Prvýkrát som hral v tak veľkej hale a bol som zvedavý, ako pôjde hádzanie v bezvetrí. Na moje prekvapenie mi to pripadalo celkom prirodzene a hralo sa mi dobre. Napriek tomu bolo cítiť, že sme v hale. Neviem čím to presne bolo, či tam bol nejaký iný vzduch alebo čo, ale mal som iný pocit, ako keď som vonku a nefúka. Možno to bolo aj tými stenami okolo celého ihriska, ktoré dávali pocit uzavretého priestoru.

K samotnej hre môžem povedať len jedno. Mali sme obrovskú smolu. Napriek tomu, že sme v základnej skupine prehrali len jeden zápas, nepodarilo sa nám postúpiť hore kvôli skóre. Chýbal nám jeden bod. :( Inak si myslím že sme zahrali veľmi dobré zápasy, aj keď som v niektorých momentoch cítil, že sme mohli hrať lepšie. Oba zápasy, čo sme prehrali, sme mohli vyhrať. Keby sme nemali slabšiu 10-minútovku niekde v strede zápasu. Škoda. Kvôli tomuto sme skončili na 6. mieste z 8, čo nevyzerá extra super. Musím však vyzdvihnúť hru proti nemeckej mixovej repre. Vyhrali sme o bod v hektickom závere. Napriek tomu šli hore Nemci. Koniec koncov keď sa na to cele pozerám, tak na tomto turnaji bola aj tak najlepšia samotná príprava naň a verím, že v podobnej príprave budeme pokračovať aj na ďalšie turnaje.
Preto ešte raz chcem všetkým, čo sa na samotnej príprave zúčastnili, poďakovať.

Branki.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára